Serwis replik Poligon "Twierdza Dobczyce" Organizacja imprez Forum Klubu
Rejestruj  |  Zaloguj
09 lipca, 2020  
Forum
 
Forum ASG MałopolskaForum ASG MałopolskaNasze POLIGONYNasze POLIGONYPoligon "Twierd...Poligon "Twierd...Niedziela -17 lipiec 2011Niedziela -17 lipiec 2011
Wstecz Wstecz
 
Dalej Dalej
Nowa wiadomość
 2011-07-11 11:52
 
 Zmodyfikowane przez p4fciu na(w) 2011-07-16 09:12:05

Zapraszamy na strzelanie do Dobczyc. Gramy "gierkę scenariuszową". Warunkiem uczestnictwa jest bardzo dokładne zapoznanie się z zasadami opisanymi poniżej. Dodatkowo wszystkich, którzy będą po raz pierwszy prosimy o zapoznanie się z CENNIKIEM, REGULAMINEM oraz PRAWEM ASG. Wzory oświadczeń uczestników gry w dziale DOKUMENTY.

 • Zbiórka : 930
 • Start: 1000
 • Koniec: 1400

SCENARIUSZ:

Tło:

Z doniesień wywiadu:

Arahia. - jeden z krajów trzeciego świata. Tajne górskie laboratorium, w którym prowadzone są ściśle tajne badania nad szalenie wybuchową i promieniotwórczą cieczą. W niewłaściwych rękach może ona posłużyć do zbudowania broni, przed którą uklękną największe nawet supermocarstwa. Użyta natomiast właściwie, może przyczynić się do zwalczenia wielu chorób współcześnie nękających ludzkość, w szczególności chorób nowotworowych i AIDS.

W pobliże zostaje wysłana super hiper tajna jednostka specjalna komandosów, której zadaniem jest przechwycenie badań oraz pozyskanie próbek cieczy.

Laboratorium jest strzeżone przez oddział doskonale wyszkolonych ochraniarzy, którzy na wieść o zbliżających się oddziałach wroga dostają rozkaz: „Pod żadnym pozorem nie pozwolić do wycieku danych badawczych z kraju. Jeśli będzie trzeba zniszczyć laboratorium. Posiłki dotrą za około godzinę”. Ochrona zaminowuje teren i przygotowuje się do walki.

Czas Gry:

1:15h

Teren:

Grają dwa pawilony

Drużyny (równy rozkład sił):

Super kumandosi (atakująca)
Ochrona laboratorium (broniąca)


Zasady/przebieg gry

Super kumandosi (drużyna atakująca):

Respy:

- 5 minut
- mają medyka (opcja)

Zadania i cele:

-Cele główne: wysłać dane (co najmniej wymagane minimum) z głównego komputera do bazy, zdobyć i przetransportować na lądowisko próbkę z cieczą.
-Cele poboczne: jeśli któryś z celi głównych nie zostanie wykonany - rozbroić bombę, tajne misje.

Funkcje:

W drużynie występują funkcje. W zależności od liczebności drużyn – jedna funkcja przypada jednej lub dwóm osobom/ drużynę.

Chemik - głównym zadaniem chemika jest wyodrębnienie właściwego naczynia z cieczą poprzez przeprowadzenie reakcji. - zagadka „chemiczna” ;). Chemik dostanie odpowiednio wcześniej informacje/instrukcje jak to zrobić. Próbkę z właściwą cieczą musi wsadzić do skrzyni. Jeśli się pomyli i załaduje niewłaściwą próbkę zadanie nie będzie zaliczone (na koniec rozgrywki będzie sprawdzane czy dostarczono skrzynię z właściwą próbką). Chemik może pobrać dowolną liczbę próbek w przypadku ich utraty lub zniszczenia. Tylko chemik może przebywać w pokoju z cieczami. Może walczyć.

Haker - głównym zadaniem jest wysłanie danych z komputera głównego laboratorium do bazy. Haker jest potrzebny za każdym razem do zainicjowania każdego, przerwanego wysyłania danych. Po zainicjowaniu danych opuszcza serwerownię(pomieszczenie).

Saper - może rozbroić bombę tj. posiada dane(liczby) do rozwiązania ~prostej łamigłówki matematycznej, której wynik wskaże odpowiedni kabelek. Instrukcja będzie na bombie.

Lekarz (opcja) – posiada kilka bandaży (3-4). Tyle osób może uleczyć w trakcie całej gry na polu walki. Może leczyć jedną osobę tylko jeden raz, poprzez zawiązanie na kończynie opaski. Dostanie szczegółowe instrukcje. Gdy skończą mu się bandaże przestaje pełnić funkcję medyka. Może walczyć.

Snajper (opcja) – zadanie na celność podczas walki. Snajperem może zostać każdy. Snajper może mieć dodatkowo tuningowaną luśnię ale tylko singiel i nie może strzelać z niej do graczy L. Może zatem potrzebować kogoś do pomocy podczas zadania.

Operator - jest nim również każda z wyżej wymienionych funkcji.
1. Operator przenosi skrzynię z cieczą. Jeśli podczas transportu ciecz wewnątrz skrzyni wyleje się, zadanie uważa się za nie wykonane. Jeśli oddział przenoszący skrzynię zginie, zostawia ją w miejscu zgonu.
2. Operator może rozbroić bombę za pomocą kodów które mogą pojawić się w trakcie gry lub przecinając (odłączając) jeden z 3 kabelków. Błędne wpisanie kodów powoduje przyspieszenie czasu odliczania. „Przecięcie” złego kabelka powoduje wybuch.
3. Operator może brać udział w misjach snajperskich (na celność)/opcja
4. Nie może przebywać w pomieszczeniu z cieczami w laboratorium.
5. Nie ma wiedzy jak zainicjować wysyłanie danych przez satelitę. Do powtórnego uruchomienia transferu danych zawsze potrzebny jest haker.

Uwagi.

Gdy cele główne zostaną osiągnięte kumandosi mogą w każdej chwili wycofać się na lądowisko i zakończyć grę.

Punktacja:

0 punktów - nie przesłanie minimalnej ilości danych.
30 punktów - przesłanie minimalnej ilości danych.
1 punkt - przesłanie każdej następnej paczki danych.
30 punktów - właściwe rozpoznanie i zabezpieczenie cieczy.
10 punktów - rozbrojenie bomby.
max 15 punktów - tajne misje.
1 punkt - 1 trafiony przeciwnik. (opcja)

Ochrona laboratorium ( drużyna broniąca):

Respy:

- co 10 minut lub jeśli w respie zbierze się minimum 80% oddziału..

Zadania i cele:

- Cele główne: Nie dopuścić do wydostania się jakich kolwiek danych/dowodów z bazy. Doprowadzić do zniszczenia laboratorium. Umawiamy się że nie mogą przed czasem zdetonować bomby, ani przyspieszyć odliczania.
- Cele poboczne: wydostać się na czas (tuż przed wybuchem) z terenu laboratorium, jeśli oba cele główne nie zostaną wykonane - rozbroić bombę.

Funkcje:

W drużynie występuje tylko jedna funkcja dla wszystkich graczy.

Ochroniarz:
1. Może w każdej chwili przerwać wysyłanie danych. Zaraz po tym musi opuścić serwerownię.
2. Może zniszczyć (wylać) próbkę z cieczą w przechwyconej skrzyni.
3. Może dobić rannego. Musi go dotknąć.
4. Może rozbroić bombę za pomocą kodów.
5. Nie może przyspieszyć odliczania ani zdetonować bomby.
6. Nie może przebywać w pokoju z cieczami w laboratorium.

Punktacja:

30 punktów - za uniemożliwienie przeciwnikowi przesłania minimalnej liczby danych.
30 punktów - uniemożliwienie przecieku innych danych o zabójczej cieczy.
30 punktów - gdy bomba wybuchnie i zostały wykonane obydwa zadania główne.
10 punktów - gdy cała drużyna w momencie wybuchu bomby znajdzie się w bezpiecznej strefie.
10 punktów - za rozbrojenie bomby.
1 punkt - jeden trafiony przeciwnik. (opcja)

Rekwizyty/pomieszczenia:

1. Bomba elektroniczna – Znajduje się gdzieś na terenie kompleksu laboratorium, odlicza czas do wybuchu. Rozbrajana poprzez wpisanie kodu lub przecięcie (rozłączenie) jednego z trzech kabelków. Złe wpisanie kodu powoduje przyspieszenie odliczania. Przecięcie złego kabelka wybuch. Do bomby przyczepiona jest instrukcja dla sapera. Czas bomby ustawiony jest na ~45 minut. Bomby nie można przenosić poza pomieszczenie w którym się znajduje. Z chwilą wybuchu bomby kończy się gra i zadania, które nie zostały wykonane nie będą zaliczone.

2. Serwerownia – w jednym z budynków (pawilonów) na terenie kompleksu laboratorium. Znajduje się w niej komputer centralny. Tu nie strzelamy. Gracze wchodzą tu tylko by: (haker) wznowić wysyłanie danych, (ochroniarz) przerwać wysyłanie danych.

3. Komputer Centralny – będą się na nim znajdowały ważne dane dotyczące badań nad śmiercionośną cieczą. Znajduje się w serwerowni. Dane wysyłane są paczkami. 1 paczka danych = 1 minuta wysyłania. Minimalna ilość danych do przesłania 20 paczek, maksymalna 40 paczek.

4. Pokój z cieczami w laboratorium – Jest tam silne promieniowanie. W tym pokoju może znajdować się tylko chemik. Na stole znajdują się naczynia z różnymi cieczami (na pozór identycznymi). Wśród nich naczynie (próbka) z właściwą cieczą. Nie wolno strzelać z i do tego pomieszczenia. Jeśli chemik nie może wyjść z pomieszczenia musi czekać tam na posiłki (jest tam bezpieczny).

5. Próbka cieczy – będzie to otwarte naczynie wypełnione cieczą. Musi znaleźć się finalnie w respie (na lądowisku). Ciecz jest bardzo wybuchowa i musi być odpowiednio transportowana tylko w specjalnej skrzyni. Zbyt duże wstrząsy mogą spowodować wybuch (rozlanie się wody w naczyniu). Trzeba uważać :p.

6. Skrzynia – tylko w niej można transportować próbkę z cieczą. Znajduje się koło pokoju z cieczami w laboratorium. Podczas transportu wieko ma być zamknięte. Jedna osoba nie da rady jej nieść.

7. Opaski dla medyków (opcja)

8. Mapa i plany laboratorium


Podsumowanie.

Po upływie czasu - zmiana stron. Za każde zadania będą punkty. Punkty będą przyznawane i dla obrony i dla ataku. Na końcowy wynik będzie wpływać suma punktów z dwóch gierek.

Lista:

Moderatorzy:

 1. p4fciu
 2. Lech


Drużyna Charlie

 1. GerTycH
 2. Bocian
 3. Dejmon
 4. Bubił
 5. Młody
 6. Yaro
 7. Zulu
 8. maximus
 9. mAchen
 10. olo
 11. endrju


Drużyna Delta

 1. Boria
 2. Martinez
 3. CZESIO!
 4. u_god
 5. Kaczka
 6. Daga
 7. Mikuś
 8. Raf
 9. Boniek
Nowa wiadomość
 2011-07-11 13:28
 
Spoko :) mogę użyczyć lunetki dla snajpera 9x zoom :)

No i oczywiście będę

PS: może dodać Funkcję "samobójczy zamachowiec" dla drużyny broniącej - możliwość samo detonacji eliminując wszystkich ( przyjaciół i wrogów) znajdujących się w danym pomieszczeniu ( z wyjątkiem pokoju z chemikaliami bo nie może tam wejść)
Nowa wiadomość
 2011-07-11 19:20
 

Ciekawy pomysł na przyszłość ale w tej grze i kumandosi i ochroniarze mają w priorytecie przeżyć. Popatrz do punktacji. Tam są priorytety i rangi. Zresztą dlatego też nie mogą rozwybuchnąć bomby, bo ich priorytetem mimo wszystko jest przeżyć. Tak mogli by rozwybuchnąć bombę na samym początku i po grze .

Nowa wiadomość
 2011-07-14 01:13
 
Ciekawy scenariusz Pafcio. Zaznacz jeszcze ilu graczy moze pelnic dana profesje? Np. czy mozna miec 2 medykow?
Mysle rowniez (skoro strzelamy sie w budynkach tzeba szacowac straty)- proponuje ustalenia ilosci respow w celu zblizenia gry do realiow. CO ty na to? Mielismy dodac cos od siebie wiec to robimy.
Pozdrawiam strzelajacych w Twierdzy Dobczyce :P
Nowa wiadomość
 2011-07-14 02:54
 
 Zmodyfikowane przez p4fciu na(w) 2011-07-14 02:56:35

Uwaga superkumandosi!!!

Nasz tajny agent w laboratorium donosi, że Arachianie zmienili systemy zabezpieczeń w swoich laboratoriach. Wiemy na pewno, że wysyłanie danych z serwera będzie można zainicjować tylko 8 razy. Po ósmym przerwaniu wysyłania włączają się dodatkowe zabezpieczenia. Miejcie to na uwadze moi drodzy kumandosi. Z drugiej jednak strony wysyłamy z wami najlepszego hakera, jakiego udało nam się znaleźć...

Bez odbioru.

Nowa wiadomość
 2011-07-15 11:10
 

GerTycH napisał(a):
Ciekawy scenariusz Pafcio. Zaznacz jeszcze ilu graczy moze pelnic dana profesje? Np. czy mozna miec 2 medykow?
Mysle rowniez (skoro strzelamy sie w budynkach tzeba szacowac straty)- proponuje ustalenia ilosci respow w celu zblizenia gry do realiow. CO ty na to?

Tak, tak, tak Matek. Chciałem tak nawet zrobić, żeby była tylko określona liczba respów, tylko pomyślałem o tych którzy by dostali np. niefartownie 5 razy na samym początku. Musieli by czekać wtedy kupę czasu na koniec gry. Co do profesji, to podałem, że maksymalnie 2 graczy może pełnić jedną profesję ale wydaje mi się, że to i tak za dużo. Uważam, że powinien być jeden medyk (o ile będzie w ogóle), 1 chemik, jeden haker itd. Ale te kwiestie, to może już ustalimy na miejscu.

Wstecz Wstecz
 
Dalej Dalej
Forum ASG MałopolskaForum ASG MałopolskaNasze POLIGONYNasze POLIGONYPoligon "Twierd...Poligon "Twierd...Niedziela -17 lipiec 2011Niedziela -17 lipiec 2011

Google+